پروژه و طرح کارآفرینی تولید الکترود

پروژه و طرح کارآفرینی تولید الکترود پروژه و طرح کارآفرینی تولید الکترود

دسته : طرح های توجیهی و کارآفرینی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 99 KB

تعداد صفحات : 150

بازدیدها : 150

برچسبها : طرح توجیهی پروژه کارآفرینی الکترود

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه و طرح کارآفرینی تولید الکترود

پروژه و طرح کارآفرینی تولید الکترود

کلیاتی در راستای شناسائی محصول و ارتباط منطقی آن با زنجیره تولید

تعریف، ویژگیها و مشخصات فنی محصول از نظر شکل ظاهری، طبقه بندی، فرمول، چگونگی بسته بندی اجزاء و قطعات متشکله، حد استاندارد ملی و جهانی

الکترود جوشکاری

ماده ای است که به مواد دیرگداز برای کمک به ذوب آن ها اضافه میشود. عمل ثانوی گدازآور، که علت اصلی کاربرد آن نیز هست، به عنوان عامل احیاءکننده جهت اکسیژن زدائی یا تجزیه ناخالصی ها و زدودن آن ها به صورت سرباره ها یا گازها است. گدازآور که در لحیم کاری ها برای زدودن اکسیدها از سطحی که باید لحیم شود نیز ممکن است به عنوان گدازآور تلقی گردند. سنگ گدازآور، اصطلاح عمومی سنگ آهک یا دولومیت است که در ذوب آ هن بکار برده می شود. حدود 400 کیلوگرم سنگ آهک برای هر تن آهن خام تولیدی در کوره بلند به کار برده می شود. هرگاه کانه آهن بدون گدازآور قلیایی احیا شود. سیلیس و آلومین با اکسیدهای اهن به هم پیوسته تشکیل سیلیکات های مضاعف آهن و آلومین می دهند و افت سنگین آهن به وجود می آید. با اضافه کردن سنگ آهن، سیلیس و آلومین که میل ترکیبی شدید با آهک و منیزی دارند، تشکیل ترکیباتی را می دهند که محتوی آهن بسیار کمی هستند. این ترکیبات دوباره مذاب را تشکیل و روی سطح آهن مذاب شناور که به آسانی زدوده می شوند. گدازآور، گوگرد و فسفر را نیز از آهن می زداید. بعضی کارخانه های آهن محتوی مقدار کافی کربنات آهک برای تقریباً خودگداز شدن هستند. آهک، به عنوان گدازآور مؤثرتر از سنگ آهک ولی گرانتر است. کار کوره بلند در درجه اول تبدیل سنگ آهک به آهک است. سنگ آهک با حرارت دیدنی تا °C830 به آهک تجزیه می شود، که سپس در حرارت حدود °C1430، ذوب با تشکیل سرباره شروع می گردد. سنگ های آهکی که به عنوان گدازآور بکار برده می شوند، باید نسبتاً خالص باشند، که در غیر این صورت ترکیبات اضافی غیرمطلوبی تشکیل می شود. در مورد برنج، مفرغ، یا فلزات سفید نرم (بابیت)، رزین ها را می توان بکار برد، و گدازآور پوششی ممکن است زغال چوب، نمک طعام، یا بوراکس باشد. کریوالیت (یخ سنگ) گدازآور آلومینیوم و شیشه است.

هزینه های ثابت

هزینه های ثابت، مخارجی است که با تغییر سطح تولید، تغییر نمی کند. هرچند با به صفر رسیدن میزان تولید (تعطیلی کارخانه) بعضی از اقلام هزینه ثابت نیز حذف می شوند ولی در تجزیه و تحلیل های مالی با توجه به کوتاه مدت بودن وقفه فوق، می توان فرض کرد که این هزینه ها نیز کاملاً ثابت نیستند ولی تا حدودی ماهیت ثابت دارند. به عنوان مثال هزینه حقوق کارکنان دفتر مرکزی و اداری واحد بستگی به میزان تولید ندارد. همچنین با تغییرات جزئی در مقدار تولید، هزینه حقوق پرسنل تولیدی نیز ثابت است. لذا برای در نظر گرفتن چنین استقلالی، 85 درصد هزینه حقوق کارکنان به عنوان هزینه ثابت منظور می شود. بنابراین برای تفکیک چنین بخش هایی، درصدی از این هزینه ها به عنوان هزینه ثابت در نظر گرفته می شود. در جدول (13-4) اجراء هزینه ثابت این واحد ارائه و جمع بندی شده است. در ستون درصد این جدول، تعیین شده است که ماهیت ثبات این هزینه و حدود استقلال آن از میزان تولید چه مقداری است.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید