پژوهش آزمایش خطای ادراكی «مولر-لایر» پژوهش آزمایش خطای ادراكی «مولر-لایر»

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 12 KB

تعداد صفحات : 15

بازدیدها : 1168

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

پژوهش آزمایش خطای ادراكی «مولر-لایر»

پژوهش آزمایش خطای ادراكی «مولرلایر»

پژوهش آزمایش خطای ادراكی «مولر-لایر»

چكیده:

آزمایش در مورد خطای ادراكی «مولر-لایر» است ولی خواهیم خطای ادراكی آزمودنی را بسنجیم. این آزمایش با یك آزمون خطای مولر-لایر انجام می شود كه دارای دو صفحه ثابت و متحرك است. آزمایشگر در 20 مرحله متحرك را به آزمودنی نشان می دهد به طوری كه یكبار آن را بلندتر از خط معیار و یكبار كوتاهتر از خط معیار آنرا به آزمودنی نشان می دهد و آزمودنی نیز باید بر اساس ادراك خودش آنها را با هم برابر كند.

آزمایش از نوع مطالعه موردی است كه نمونه یك آزمودنی پسر با سن 24 سال می باشد. پس از بررسی نتایج و با توجه به نمرات بدست آمده، نتیجه می شود چون خطای وضعیت 02 /0 شده است . پس هنگامی كه آزماینده خط متحرك كوتاهتر را به آزمودنی ارائه داده است‌، آزمودنی آن را بر اساس ادراك خودش كوچكتر ارزیابی كرده است.

مقدمه:

هر چند اطلاعات جزء خود به حواس ما می رسد، با این حال ما آدمیان جهان را به صورت بخش های جدا از هم ادراك نمی كنیم بلكه با جهانی پر از اشیاء و آدمی و سیلی از كل های یكپارچه مواجه هستیم. تنها در شرایط استثنایی و یا زمانی كه سرگرم طراحی و نقاشی هستیم از وجود اجزاء و ویژگی های جدا از هم محرك ها آگاهی می یابیم. وگرنه بیشتر اوقات اشیاء را سه بعدی می بینیم و صداها را در قالب كلمات و موسیقی می شنویم.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید