دانلود پاورپوینت آشنایی با کشور مصر

دانلود پاورپوینت آشنایی با کشور مصر
رشته تحصیلی : گردشگری و توریسم

فرمت فایل : ppt

تعداد صفحات : 47

حجم فایل (به کیلوبایت) : 3537

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 7000 تومان

خرید و دانلود

مساحت :,1,001,449 كیلومترمربع (بیست هشتمین کشور جهان)

جمعیت :  66,341,000  نفر   ( هفدهمین کشور جهان)
رشد سالانه جمعیت : 2.6 درصد
پایتخت : قاهره          
زبان : عربی – بربر
دین : اسلام – مسیحی
واحد پول : پوند مصر
در شمال شرقی آفریقا و در سواحل دریای مدیترانه واقع شده  است. اقتصاد مصر، وابستگی شدیدی به رود نیل دارد. زیرا  میزان بارش سالانه از 20 سلانتی متر در شمال تا 5/0  سانتی متر در صحراها در نوسان است.
به همین دلیل،  فعالیتهای كشاورزی، منحصر به دلتای نیل شده كه در آن غله  - میوه – برنج – نیشكر و سبزیجات به عمل می آیند. كتان و شبدر مصری، دو محصول عمده صادارتی هستند.
پرورش  گاو – گوسفند – بز و شتر نیز در این كشور متداول است. صنعت توریسم و دریافت عوارض از كشتیهای عبوری از كانال سوئز، از منابع عمده درآمد دولت است.
معادن فسفات – سنگ آهن –منگنز و كروم در این كشور یافت می شوند. صنایع مهم مصر، شامل:سیمان – فولاد – صنایع چوب و موادغذایی است.
نام
نام مصر از ریشهٔ سامی است و با نام‌های دیگر زبان‌های سامی برای مصر از جمله מִצְרַיִם (میتزراییم) عبری هم‌ریشه است.
نام مصر به معنی "دو تنگه" است و به جدایی میان دو دودمان بخش‌های شمالی و جنوبی مصر اشاره دارد. واژهٔ‌ مصر در اصل خود معانی تمدن، کلان‌شهر و زمین و مرز هم می‌داده است. در پارسی باستان مصر را مودرایا می نامیده اند.
جغرافیا
 مصر، سرزمین و کشوری است در شمال و شمال شرقی قاره آفریقا که مساحت آن ۱٬۰۰۱٬۴۴۹ کیلومتر مربع بوده و از دیدگاه وسعت بیست و هشتمین کشور جهان محسوب می‌گردد . پایتخت کشور مصر قاهره است که با داشتن حدود 14 میلیون نفر جمعیت،بزرگترین شهر محسوب   می شود